TERAPIA CZASZKOWO – KRZYŻOWA HOLISTYCZNE PODEJŚCIE DO PACJENTA

– Terapia czaszkowo – krzyżowa (TCK) inaczej zwana terapią craniosacralną to delikatna i nieinwazyjna forma terapii wywodząca się z osteopatii (jednej z dziedzin terapii manualnej),

–  Jest ona praktyczną metodą służącą poprawieniu stanu zdrowia i funkcji ciała (poprzez delikatny dotyk, oraz stymulację ruchową określonego obszaru ciała)

– Terapia czaszkowo – krzyżowa jest terapią tkanki łącznej. Jest to tkanka, którą można znaleźć w najdrobniejszych zakamarkach naszego organizmu, od powięzi, otaczających mięśnie, poprzez tkankę nerwową, narządy wewnętrzne, aż po szkielet komórkowy.

– Celem terapii jest zlikwidowanie nieprawidłowych napięć tkanki nie tylko w czaszce, kręgosłupie i oponie twardej, ale pośrednio również w całym ciele wykorzystując zjawisko ciągłości tkanki łącznej i sprzężeń zwrotnych w jej systemie napięciowym.

–  Polega ona na bardzo delikatnej manipulacji i uciskaniu w obrębie czaszki, klatki piersiowej, przepony, miednicy oraz kości krzyżowej. Poprzez ów delikatny dotyk (pacjent nie musi być rozebrany) terapeuta równoważy nieprawidłowe napięcia zapisane w szkielecie, mięśniach, stawach i powięziach.

– Terapia czaszkowo – krzyżowa jest zupełnie bezpieczna i skuteczna zarówno jako forma podstawowej jak również podtrzymującej terapii m. in. w dolegliwościach ze strony kręgosłupa i stawów obwodowych, skoliozach, stanach pourazowych, bólach i zawrotach głowy, migrenach , zapaleniach zatok, bólach i problemach ze strony stawów skroniowo – żuchwowych, zgrzytaniu zębami, likwidowaniu napięciowych bóli brzucha, zespołach napięcia przedmięsiączkowego, urazach okołoporodowych, nerwobólach, chronicznym zmęczeniu i braku energii, zaburzeniach snu, zaburzeniach nastroju, obniżeniu odporności, nerwicach, likwidowaniu napięć spowodowanych stresem.

Więcej informacji znajduje się TUTAJ

Written By
More from majkapietrak

MAMO, TATO NIE CHCĘ BYĆ JAK DZWONNIK Z NOTRE DAME! CO POWINNO ZANIEPOKOIĆ RODZICÓW W WYGLĄDZIE POSTAWY NAJMŁODSZYCH

Siedzący tryb życia wpływa negatywnie na rozwój młodego człowieka. Powoduje nie tylko...
Read More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *