TERAPIA CZASZKOWO – KRZYŻOWA HOLISTYCZNE PODEJŚCIE DO PACJENTA

– Terapia czaszkowo – krzyżowa (TCK) inaczej zwana terapią craniosacralną to delikatna i nieinwazyjna forma terapii wywodząca się z osteopatii (jednej z dziedzin terapii manualnej),

–  Jest ona praktyczną metodą służącą poprawieniu stanu zdrowia i funkcji ciała (poprzez delikatny dotyk, oraz stymulację ruchową określonego obszaru ciała)

– Terapia czaszkowo – krzyżowa jest terapią tkanki łącznej. Jest to tkanka, którą można znaleźć w najdrobniejszych zakamarkach naszego organizmu, od powięzi, otaczających mięśnie, poprzez tkankę nerwową, narządy wewnętrzne, aż po szkielet komórkowy.

– Celem terapii jest zlikwidowanie nieprawidłowych napięć tkanki nie tylko w czaszce, kręgosłupie i oponie twardej, ale pośrednio również w całym ciele wykorzystując zjawisko ciągłości tkanki łącznej i sprzężeń zwrotnych w jej systemie napięciowym.

–  Polega ona na bardzo delikatnej manipulacji i uciskaniu w obrębie czaszki, klatki piersiowej, przepony, miednicy oraz kości krzyżowej. Poprzez ów delikatny dotyk (pacjent nie musi być rozebrany) terapeuta równoważy nieprawidłowe napięcia zapisane w szkielecie, mięśniach, stawach i powięziach.

– Terapia czaszkowo – krzyżowa jest zupełnie bezpieczna i skuteczna zarówno jako forma podstawowej jak również podtrzymującej terapii m. in. w dolegliwościach ze strony kręgosłupa i stawów obwodowych, skoliozach, stanach pourazowych, bólach i zawrotach głowy, migrenach , zapaleniach zatok, bólach i problemach ze strony stawów skroniowo – żuchwowych, zgrzytaniu zębami, likwidowaniu napięciowych bóli brzucha, zespołach napięcia przedmięsiączkowego, urazach okołoporodowych, nerwobólach, chronicznym zmęczeniu i braku energii, zaburzeniach snu, zaburzeniach nastroju, obniżeniu odporności, nerwicach, likwidowaniu napięć spowodowanych stresem.

Więcej informacji znajduje się TUTAJ

Written By
More from majkapietrak

ZDROWY SEN TO GWARANCJA WYPOCZYNKU I DOBREJ FORMY PRZEZ CAŁY DZIEŃ CZYLI WYBIERAMY ODPOWIEDNI MATERAC – CZĘŚĆ II

Przeciętnie człowiek przesypia ponad 1/3 swojego życia. Przyznacie więc z pewnością, iż...
Read More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *