NAPADOWY BÓL GŁOWY CZYLI JAK TERAPIA CZASZKOWO – KRZYŻOWA MOŻE POMÓC ROZPRAWIĆ SIĘ Z MIGRENĄ.

Migrena – zwana inaczej napadowym bólem głowy jest chorobą przewlekłą, powodującą uciążliwe bóle głowy, którym często towarzyszą nudności, wymioty, biegunka, zaburzenia widzenia, światłowstręt czy ogólne osłabienie.

Ataki migreny mogą trwać od kilku godzin do nawet kilku dni i zazwyczaj ciężko jest sobie z nimi poradzić. Z racji tego może ona znacząco wpływać na jakość życia pacjentów, począwszy od ograniczenia wykonywania codziennych czynności, poprzez zmniejszenie zdolności do pracy, zwiększenie ryzyka wystąpienia depresji, aż po ryzyko wystąpienia nadciśnienia tętniczego czy udaru niedokrwiennego mózgu. Nie należy zatem ignorować objawów migreny. Niewłaściwie leczona choroba nie tylko utrudnia życie pacjenta, ale też prowadzi do groźnych powikłań.

 

Nie ma niestety jednoznacznej przyczyny migreny. Migrenowe bóle głowy mogą powstać w momencie, kiedy w oponach mózgowych powstają napięcia. Wówczas wydziela się mniej płynu mózgowo – rdzeniowego, który jest główną substancją odżywczą dla układu nerwowego. W efekcie tego dochodzi do obkurczenia naczyń krwionośnych, dostarczenia mniejszej ilości krwi i tlenu do mózgu, a w konsekwencji do powstania efektów migrenowych.

Kości czaszki są w ciągłym ruchu, pomimo, iż anatomia stosowana do dzisiejszego dnia uważa że, wzrost czaszki kończy się wraz z okresem dojrzewania. Kości te poruszane są przez zmianę ciśnienia śródczaszkowego, produkcję i resorpcję płynu mózgowo – rdzeniowego. Bardzo często zaburzenia płynności tych ruchów stają się powodem migren i bólów głowy. Przyczynami ograniczeń ruchów czaszki mogą być: urazy, silne przeżycia emocjonalne, stresy, stany zapalne, oraz długotrwałe napięcia.

Migrena to przypadłość, z którą niełatwo sobie poradzić. Stosowanie silnych leków przeciwbólowych jest rozwiązaniem często mało skutecznym, a w dodatku niszczącym żołądek i uzależniającym. Wcale nie oznacza to jednak, iż konieczne jest wyłączenie się z życia na jakiś czas i przeczekanie w zaciemnionym pomieszczeniu, aż ból minie. Wręcz przeciwnie – istnieją bardzo skuteczne i rekomendowane przez wyleczonych pacjentów sposoby na pozbycie się tej przypadłości. Jednym z nich jest terapia czaszkowo – krzyżowa (inaczej craniosacral therapy), która opiera się na poprawie, bądź przywróceniu prawidłowego przepływu płynów w organizmie, mobilizacji poszczególnych kości i przywróceniu ich fizjologicznych ruchów. Terapia czaszkowo – krzyżowa jest całkowicie bezpieczna i bardzo skuteczna. Pacjent już od pierwszej wizyty odczuwa wyraźną ulgę, gdyż ten rodzaj zabiegu oddziałuje na ośrodkowy i obwodowy układ nerwowy.

 

Written By
More from majkapietrak

ZIELONA HERBATA I ROZMARYN CZYLI IDEALNY DUET POBUDZAJĄCY

Pomyśleliście kiedykolwiek o połączeniu smaku zielonej herbaty ze świeżym rozmarynem? Przyznam się...
Read More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *