JAK TERAPIA CZASZKOWO – KRZYŻOWA MOŻE POMÓC NAJMŁODSZYM PODCZAS STRESU?

Często z punktu widzenia nas dorosłych dzieciństwo to idylliczny okres beztroski. Nic jednak bardziej mylnego. Życie dzieci odzwierciedla życie dorosłych.

Mały człowiek ma w sobie takie same emocje i uczucia jak osoba dorosła. Dla większej części rodziców, wychowanie spokojnego i skupionego dziecka w czasach, w których technologia przyśpiesza nasze tempo życia jest nie lada wyzwaniem.

Jeżeli rodzice są w ciągłym pośpiechu i niedoczasie, a wszystko dookoła nas pędzi to dzieciom również ciężko znaleźć czas i przestrzeń aby zwolnić, odpocząć i odczuwać radość. Zrywane ze snu skoro świt, wiele godzin spędzają poza domem, w przedszkolu lub szkole. W pośpiechu wracają aby zdążyć na zajęcia pozalekcyjne. Następnie wracają do domu i błyskawicznie odrabiają zadania domowe, żeby o odpowiedniej porze położyć się spać i obudzić się rano wypoczęte. Nadmiar bodźców męczy i przerasta niedojrzałą psychikę, która nie zawsze potrafi sobie z nimi radzić, co prowadzi do szeregu napięć i stresu. Rezultaty mogą przekładać się na problemy z zasypianiem, drażliwość i wyczerpanie fizyczne. Mogą pojawić się nieuzasadnione nudności, bóle brzucha czy głowy. W skrajnych przypadkach może dochodzić do wręcz agresywnych zachowań.

My dorośli sami najlepiej wiemy jak trudno jest funkcjonować pod wpływem codziennych napięć. Nie sposób całkowicie wyeliminować stresu z życia dziecka, ale wskazane jest wspieranie go w radzeniu sobie z napięciem emocjonalnym, tym bardziej, że jest wiele dzieci, którym zrelaksowanie się sprawia trudność.

Być może właśnie Twoje dziecko bardzo mocno coś przeżywa i nie wie, jak poradzić sobie z problemem. Czy wiesz, jak pomóc swojemu dziecku pokonać stres?

Terapia czaszkowo – krzyżowa może być rozwiązaniem nie tylko dla dzieci, które zmagają się z trudami okresu dorastania, ale również i dla tych najmłodszych w których życiu pojawiły się poważne zmiany i ciężko jest im sobie z nimi poradzić. Mogą to być m. in. przeprowadzka do innego domu, pojawienie się młodszego rodzeństwa, wypadek.

Sesja terapii czaszkowo – krzyżowej odbywa się w ubraniu. Zanim cokolwiek się wydarzy, dziecko zawsze proszone jest o zgodę, dzięki czemu daje mu to poczucie kontroli. Terapia czaszkowo – krzyżowa poprzez nawiązanie relacji i skupienie się na procesach zachodzących wewnątrz ciała i umysłu dziecka daje możliwość terapeucie na dostarczenie dziecku narzędzi, dzięki którym będzie potrafiło się uspokoić i pozbyć stresu. Terapia ta doskonale rozluźnia, wspomaga mobilizację organizmu, wzmacnia jego naturalne zasoby, oraz pomaga uzyskać pełną sprawność i zdrowie.

Gdy dziecko potrafi rozpoznać, kiedy zaczyna odczuwać skutki stresu, może korzystać z tych narzędzi, aby wyciszyć się i przejąć kontrolę nad własną reakcją.

Written By
More from majkapietrak

WODA Z CYTRYNĄ CZYLI JAK DOBRZE I ZDROWO ZACZĄĆ KAŻDY DZIEŃ

Codziennie rano wstając w łóżka wielu z nas kieruje swoje kroki w...
Read More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *